You are currently viewing Ispaniškos Iberico Kiaulienos Šonkauliai BBQ

Ispaniškos Iberico Kiaulienos Šonkauliai BBQ

Ingredientai:

  • 3 kg iberico kiaulienos šonkauliai
  • 100 g medaus
  • 100 g cukraus
  • 1ltr. obuolių sulčių (pageidautina iš kaimo)
  • 200 ml mėgstamo BBQ padažo (aš renkuosi  Chery Cola iš POPAMIES, juos galima rasti KAMADO BONO)

Ispaniškos iberico kiaulienos šonkauliai BBQ

BBQ iberico kiaulienos šonkaulių receptas kepant KAMADO kepsninėje.

 

Paruošimas:

Nupjaunam perpjautus kaulus kraštuose arba plonus mėsos gabalus – jie sudegs. Nuo kaulo pusės nulupam plėvę (naudojam popierinius rankšluoščius taip neslysta. Ištrinam DIJON (ar kitokiom) garstyčiom (lengvai). Apibarstom prieskonių mišiniu, vieną pusę leidžiam 5-10 min įsigerti prieš barstant kitą pusę! Ispaniškos iberico kiaulienos šonkauliai beveik paruošti.

 

Sekantis žingsnis – užkuriam kepsninę su 1/3 ar net 1/4 anglių (vasarą) Žiemos metu galime dėti daugiau priklausomai nuo oro temperatūris lauke.

 

PASTABA: skaniems šonkauliams reikia laiko, žemos temperatūros ir jeigu mėgstat dūmo!

Apibarstom kitą pusę iberico šonkaulių ir laukiam 10 min! Dedam į kepsninę rūkymo  malkų gabaliukus, dedam deflektorių ant jo vonelę su obuolių sultim arba vandeniu tada groteles ir ant jų dedam šonkaulius. Mesa į viršų!

Rūkinam 100-120C apie 1-1,5 val! Priklausomai nuo šonkaulių dydžio/mėsingumo! Kas 15-20 mom lengvai apipurškiant obuoliu sultim arba vandeniu su trupučiu acto. Kai kaulas išlenda iš mėsos dedam į foliją!

 

Dedam šonkaulius mėsa į apačią. Ant šonkaulių užpilam medaus, rudo cukraus arba obuolių sulčių. Suvuniojam 2-3 sluoksnius stipriai suspaudžiant, kad neliktų oro ir dedam atgal į kepsninę kepam apie 1-2 val! Temperatūra apie 110-130C; Stebim situaciją, svarbu nesudeginti.

 

Išimam iš folijos ir tepam padažu (“glazūruojam”), dedam į kepsninę ir užkeliam temperatūrą iki 150C.  glazūruojam (taip vadinam padažo apkepimą)  2-3 kartus po 4-6 min kiekvieną pusę vis apverčiant.

SKANAUS!